Zjedź niżej

Bezpieczna strona internetowa – odpowiedź na zapotrzebowanie klientów

Autor:

Data:

Kategoria: Aktualności

Wraz z dynamicznym rozwojem internetu w ostatnich latach zaczęliśmy przywiązywać coraz większą wagę do bezpieczeństwa w sieci. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, kluczowym aspektem jest bezpieczeństwo strony internetowej, która zawiera wiele istotnych danych, a dla wielu firm stanowi także platformę sprzedaży czy kanał komunikacji. Jak uchronić się przed licznymi zagrożeniami w internecie i dlaczego bezpieczna strona internetowa jest tak ważna w dzisiejszych czasach?

Bezpieczna strona, czyli jaka?

Bezpieczna strona internetowa wymaga ciągłej pracy i aktualizacji stosowanych rozwiązań. Oznacza to, że standardy bezpieczeństwa nieustannie ulegają zmianom, nie wystarczy więc jednorazowe zatroszczenie się o wdrożenie odpowiednich zabezpieczeń. Współcześnie, bezpieczna strona internetowa powinna przede wszystkim mieć certyfikat SSL i protokół HTTPS, a w szczególności na podstronach, na których odbywają się płatności czy procedura logowania i rejestracji. To rozwiązanie zwiększa zaufanie klientów i wpływa na lepsze pozycjonowanie strony. W przypadku stron tworzonych na popularnych CMS-ach, warto także zadbać o aktualizację wszystkich jej elementów, takich jak wykorzystywany motyw czy zaimplementowane wtyczki. Podstawową kwestią jest także solidny hosting – wybór dostawcy usług hostingowych powinien być podyktowany dobrymi rekomendacjami, a nie oferowaną ceną. Równie istotne są także hasła dostępu do panelu administratora – im dłuższe i bardziej skomplikowane, tym trudniejsze do złamania.

Profesjonalna ochrona

Aspektów, które wpływają na bezpieczeństwo strony internetowej jest wiele. W przypadku małych stron, możliwe jest dopilnowanie większości z nich. Jeśli jednak mamy do czynienia z dużymi i rozbudowanymi stronami czy z całymi platformami e-commerce, powinniśmy powierzyć kwestie bezpieczeństwa w ręce profesjonalistów. Wyspecjalizowana w tym zakresie firma przeprowadzi dokładny audyt bezpieczeństwa, a następnie zadba zabezpieczenie strony przed wszelkimi zagrożeniami. Obecnie coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie z tego sprawę i decyduje się na współpracę ze specjalistami od bezpieczeństwa stron internetowych. Dzięki temu dane należące do nich i do ich klientów są chronione na najwyższym poziomie 24 godziny na dobę.

Tak jak w wielu dziedzinach, tak i w internecie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Zadbanie o bezpieczną stronę internetową wymaga sporo pracy i wysiłku, jednak nigdy nie należy zapominać, że na szali jest przecież stabilność funkcjonowania naszej firmy, nasz wizerunek i zaufanie klientów.