Zjedź niżej

Dlaczego warto prowadzić bloga firmowego?

Autor:

Data:

Kategoria: Aktualności

Prowadzenie własnego bloga, jeszcze kilka lat temu, uchodziło za nowatorski i nie do końca sprawdzony sposób na pozyskanie nowych klientów. Obecnie, publikowanie w internecie wpisów związanych z firmą jest podstawową praktyką marketingową, która skuteczne popularyzuje markę.

Szansa na wzmocnienie więzi z klientem

Chociaż to przedsiębiorca decyduje się przedstawić własną firmę od kuchni, a blog to rodzaj swoistego uzewnętrznienia, należy pamiętać o tym, że jest to forma dwustronnej komunikacji. Stali klienci oraz potencjalni nabywcy naszych produktów mogą zasygnalizować własne pomysły oraz wytknąć błędy, które trudno zauważyć od strony sprzedawcy. W takiej sytuacji, blog firmowy staje się wirtualną burzą mózgów, po której staramy się udoskonalić zasady działania naszego przedsiębiorstwa, a zaangażowany klient czuje się doceniony i rewanżuje się lojalnością.

Budowanie świadomości marki

Kampanie reklamowe w internecie zaczynają wypierać tradycyjne formy pojawiające się w radiu, telewizji, prasie czy na mieście. Przestrzeń wirtualna jest, dla wielu firm, szansą na zaistnienie i pokazanie się odbiorcom z pozytywnej strony. Bardziej prawdopodobne jest to, że klient wybierze naszą usługę lub produkt, jeśli wcześniej zapozna się z wizerunkiem firmy np. na blogu. Systematycznie publikowane wpisy zwiększają rozpoznawalność marki i tym samym szansę na dokonanie zakupu. Klient chętniej sięgnie po produkt, który wzbudza w nim jakieś skojarzenia lub uczucia, a podstawą do ich stworzenia może być właśnie blog.

Zwiększenie ruchu na stronie i ulepszone pozycjonowanie

Wymierne korzyści w pozycjonowaniu SEO gwarantuje algorytm wyszukiwarek Google, który zauważa wszelkie przejawy zamieszczania treści autorskich. Dodatkowo, amerykański gigant docenia regularną aktywność na stronach, a prowadzenie bloga wymaga publikowania treści cyklicznie. Stosowanie zewnętrznego linkowania, które kieruje użytkowników na adres internetowy firmy, zwiększy licznik odwiedzin i wygeneruje dodatkowy ruch w witrynie.

Podsumowując, prowadzenie własnego bloga generuje wiele korzyści dla przedsiębiorcy. Autorskie treści sprawiają, że marka lepiej prezentuje się w sferze wirtualnej, a także wzmacniane są więzi między usługodawcą a usługobiorcą.