Zjedź niżej

Jaki jest najlepszy CMS do stworzenia strony internetowej?

Autor:

Data:

Kategoria: Aktualności

“Jeśli nie ma Cię w Internecie, to nie istniejesz”. W tym krótkim zdaniu zawiera się cała istota współczesnego marketingu oraz budowania wizerunku firmy, a także nawiązywania relacji z klientem. Profesjonalna strona internetowa to narzędzie, które pozwala zaprezentować firmę w pozytywnym świetle i wyróżnić się jej spośród konkurencji.

Jednym z pierwszych etapów tworzenia strony internetowej jest wybór CMS-a, czyli systemu zarządzania treścią, na którym zostanie oparta. Do dyspozycji mamy wiele rozwiązań, dlatego tym, którzy na co dzień nie zajmują się tworzeniem witryn internetowych lub też nigdy się tym nie interesowali, może być trudno dokonać wyboru najkorzystniejszego z nich. Zespół cyberstudio nadchodzi jednak z pomocą, by wyjaśnić Wam, który CMS jest najlepszy!

WordPress

Najpopularniejszy system zarządzania treścią, na którym bazuje około 30% wszystkich stron internetowych. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim łatwemu i intuicyjnemu użytkowaniu, dzięki któremu każdy przy odrobinie chęci oraz czasu jest w stanie opanować jego specyfikę. WordPress oferuje pokaźną ilość dodatków w postaci specjalnych wtyczek, dzięki którym można modyfikować i ulepszać swoją witrynę. Do wyboru mamy mnóstwo szablonów graficznych dedykowanych różnym kategoriom stron internetowych. Jedną z głównych zalet tego CMS-a są stosunkowo niskie koszty, które wiążą się jednak z pewnymi ograniczeniami związanymi z bezpieczeństwem. WordPress sprawdzi się w przypadku prostej strony internetowej będącej wizytówką firmy lub bloga.

Joomla!

Kompromis pomiędzy prostym i intuicyjnym WordPressem a bardziej zaawansowanym Drupalem. Do zalet, które decydują o tym, że tak wiele osób wybiera akurat ten CMS należą m.in. prosta instalacja, aktualizacja i zarządzanie stroną. Podobnie jak WordPress, także i Joomla! posiada mnóstwo przydatnych wtyczek, za pomocą których można dopasować stronę do swoich potrzeb. Panel tego CMS-a jest bardzo rozbudowany i posiada wiele funkcji, dlatego umożliwia wysoce zaawansowaną administrację. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze akurat tego systemu, powinniśmy mieć na uwadze to, że wymaga serwera z dobrymi parametrami. Ponadto, zakup niektórych wtyczek, w przeciwieństwie do WordPressa, może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Drupal

CMS, który zdecydowanie wyróżnia się na tle poprzednich pozycji. Jest bowiem wysoce funkcjonalny i elastyczny, dzięki czemu pozwala na realizację nawet najbardziej nieszablonowych wizji. Posiada niezliczoną ilość rozszerzeń oraz możliwości modyfikacji. Przeznaczony jest dla większych stron lub bardziej rozbudowanych portali, umożliwia stały rozwój strony i poszerzanie jej funkcjonalności bez utraty jej wydajności. Wadą tego rozwiązania może być fakt, że w przeciwieństwie do WordPressa, do przeprowadzenia wszelkich zmian lub modyfikacji niezbędna będzie pomoc programisty.

ABEON

I wreszcie czas na nasz autorski projekt, czyli Abeon. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą korzystać z gotowych rozwiązań, a zamiast tego wolą tworzyć projekt zgodny z ich własną wizją oraz potrzebami. Można śmiało stwierdzić, że nasz CMS nie ma ograniczeń – to Klient decyduje o tym, jak będzie wyglądał finalnie jego projekt. Abeon jest na tyle wszechstronny, że doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku sklepu internetowego, jak i rozbudowanego portalu lub serwisu firmowego, który zasilimy szeregiem atrakcyjnych funkcji i modułów. Przewagę nad innymi systemami zarządzania treścią daje mu bezpieczeństwo, wydajność oraz niezawodność.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, który CMS jest najlepszy do stworzenia strony internetowej. Wybór konkretnego rozwiązania powinien być podyktowany rodzajem strony internetowej — CMS dobiera się w zależności od tego, czy chcemy stworzyć blog, sklep lub rozbudowaną stronę internetową. Jeśli chciałbyś skonsultować tę kwestię z doświadczonymi specjalistami, to śmiało — umów się z nami na spotkanie!