Zjedź niżej

Mierz do chmur – czyli cloud hosting!

Autor:

Data:

Kategoria: Oferta

Chmury obliczeniowe w branży hostingowej, choć niektórym trudno w to uwierzyć, są dostępne na rynku już od 15 lat! To podstawowy element budowania sprawnego i funkcjonalnego działania stron internetowych. Chmury obliczeniowe to jedna z najnowocześniejszych technologii, jaką do dyspozycji ma branża hostingowa.

Chmura to system, który zapewnia dostęp do zwirtualizowanych zasobów serwerowych, takich jak moc obliczeniowa, pamięć masowa czy interfejsy sieciowe za pośrednictwem interfejsu programowania. Umożliwia na sprawne skalowanie w zależności od aktualnego obciążenia.

Chmura znaczy wydajność

Serwery działające w chmurze pracują bez ograniczeń – oznacza to, że gdy zaczyna nam brakować pamięci lub mocy procesora, serwer zostanie przekazany automatycznie na inną maszynę. Dzięki centralizacji pamięci masowej aktywność innych wirtualnych aparatów nie wpłynie na szybkość dostępu do danych.

Chmura, czyli skalowalność

Skalowalność w chmurze obliczeniowej to moc, którą otrzymujemy od ręki. Technologie autoskalowania pozwalają zapewnić Twojemu serwerowi aktualnie potrzebną liczbę zasobów, a w nagłych przypadkach mogą zostać zużyte nawet całe zasoby fizycznego węzła chmury. Jeśli myślicie, że takie rozwiązanie zje Wasz cały fundusz – otóż nie! Opłata będzie tylko za to, co i kiedy rzeczywiście wykorzystaliśmy.

Chmura, czyli święty spokój

Cloud hosting to oszczędność czasu i nerwów. Jeżeli na którymś z serwerów wystąpi błąd, zostajemy automatycznie przeniesieni na inne. To rozwiązanie bardzo ważne w szczególności w dobie globalizacji, gdzie klienci czasem z całego świata o różnych porach dnia i nocy chcą skorzystać z naszej strony. Maszyny wirtualne w chmurze nie znają pojęcia downtime. Uptime dla takich stron to niemal 100%!