Zjedź niżej
Redesign, Ux, Abeon CMS

Grupa MM Cars

Estetyczny, szybki i mobilny. Taki powinien być każdy serwis nowoczesnego salonu samochodowego.

Klient: MM Cars

Rok uruchomienia: 2014

Typ reazliacji: Redesign, Abeon CMS

Realizacja dla Grupy MM Cars była tak naprawdę projektem dla trzech firm, którego zadaniem była pełna rewitalizacja serwisu wraz z migracją danych ze starego do nowego systemu aż trzech marek jednocześnie. MM Cars Group to wielomarkowy salon samochodowy oferujący zarówno samochody nowe, jak i używane. Aktualnie Grupa MM Cars jeszcze bardziej rozszerza swoją działalność, i po inwestycjach na Górnym Śląsku oraz w Warszawie, inwestuje w nowy salon we Wrocławiu, dlatego też konieczne było odświeżenie starego designu i dodanie nowych funkcjonalności.

Badając rynek, analizując potrzeby potencjalnych odbiorców oraz konsultując cele Klienta wybraliśmy technologie, które idealnie sprawdzą się w tym przypadku. Zmieniony wizerunek miał być gwarancją sukcesu i rozwoju marki MM Cars.

Wyzwanie

Za cel przy tym projekcie postawiliśmy sobie wybranie tylko tych rozwiązań, które będą niezbędne do stworzenia całkowicie nowej odsłony serwisu. Indywidualnie dobraliśmy całą strategię, ściśle uwzględniając budżet, którym dysponował Klient. Postanowiliśmy więc wdrożyć trzy niezależne systemy zarządzania w jednym wspólnym projekcie, czego powodem było ograniczenie kosztów dla poszczególnych jednostek. W efekcie powstały trzy innowacyjne, nowoczesne, a przede wszystkim spójne ze sobą wizualnie serwisy: MM Cars, Zięba MM Cars oraz Auto-Zięba.

 

Jakie rozwiązania zastosowaliśmy?

Zmiany, które wdrożyliśmy, polegały w dużej mierze na poprawie szaty graficznej, udoskonaleniu niektórych opcji, a także na rozbudowie możliwości i funkcjonalności całej strony. Nowa odsłona jest przejrzysta, bardzo intuicyjna i przyjazna dla użytkownika. Odwiedzający serwis MM Cars od razu wie w co kliknąć, by znaleźć to, czego w danej chwili potrzebuje, co znacząco poprawia jakość serwisu, a także samej obsługi potencjalnego klienta. Zajęliśmy się także gruntownym przebudowaniem wyszukiwarki samochodów, dzięki czemu wyszukanie tego konkretnego modelu jest proste, szybkie i dużo wygodniejsze. Przeprojektowaliśmy również slider na stronie głównej, dzięki czemu promocje i specjalne oferty są dużo bardziej wyraźne, a co za tym idzie – klienci chętniej z nich korzystają.

Prosta obsługa serwisu, szybkość i duża wydajność to niewątpliwie atuty zastosowanej technologii – podkreśla Magdalena Kałuzińska z salonu MM Cars w Katowicach.

Strona stworzona została zgodnie z zasadą Responsive Web Design, dzięki czemu dostosowuje się do wszystkich urządzeń, niezależnie czy jest to laptop, smartfon, czy tablet, co w dzisiejszych czasach jest bardzo istotne, zarówno ze względu na wygodę użytkowników, jak i na pozycjonowanie witryny w wyszukiwarce Google. Stronę wdrożyliśmy na dostosowanym do potrzeb klienta, szytym na miarę, dedykowanym systemie CMS (opartym o autorską technologię ABEON w najnowszej, wydanej i niezawodnej wersji). Zaawansowany system zarządzania treścią spięliśmy dodatkowo z systemami zewnętrznymi, czyli serwisami ogłoszeniowymi, dzięki czemu w momencie dodawania samochodu do katalogu salonu pojawia on się również na serwisach otoMoto i Gratka.