Zjedź niżej
UX & UI Design, HTML & CSS, Redesign

Nawidelcu.pl

Diametralna metamofroza portalu kulinarno-lifestylowego. Na czym polegała nasza rewitalizacja?

Klient: Nawidelcu.pl

Rok uruchomienia: 2015

Tyo realizacji: Redesign

Serwis Nawidelcu.pl to projekt, z którym jesteśmy związani od samego początku, czyli od 2004 roku. Na początku wortal kulinarny cieszył się dużą popularnością i renomą, jednak z czasem jego blask przygasał, by w końcu całkowicie zgasnąć. Nie chcieliśmy na to pozwolić i po kilku latach mroku sięgnęliśmy po… Defibrylator w postaci precyzyjnie opracowanej strategii i powołaliśmy Nawidelcu.pl na nowo do życia.

Powrót do korzeni

W początkowej fazie działania serwisu najważniejszą wartością były rzetelne recenzje i eksperckie artykuły o tematyce kulinarnej i restauracyjnej. Później Widelec przekształcił się w serwis społecznościowy zrzeszający miłośników gotowania. Misją zmodernizowanego Nawidelcu.pl jest dostarczanie użytkownikom wysokiej jakości treści związanych z szeroko pojętą tematyką kulinarno-lifestylową, co osiągane jest poprzez uruchomienie prężnego, zaawansowanego bloga.

Dziś każdy chętny może sprawdzić swoje siły w pisaniu i tworzyć artykuły. Wymagana jest jedynie rejestracja. W tym sensie NaWidelcu.pl wrócił do swoich korzeni z 2004 roku. Teraz za cel stawia sobie również zmianę sposobu myślenia Polaków na temat gastronomii. Redesign portalu dotyczył głównie interfejsu graficznego oraz formy i celów działania. Dzisiejszy Nawidelcu.pl stawia na pierwszym miejscu cele edukacyjne, budowanie społeczności, a także odwoływanie do tradycji i promowanie wartościowych produktów i usług.

Bycie na widelcu portalu NaWidelcu.pl jest opłacalne, zarówno dla restauracji, szefów kuchni, cukierników, producentów z branży spożywczej, hodowców, jak i amatorów dobrej kuchni, koneserów, blogerów, dietetyków, którzy mogą pogłębiać swoją wiedzę na temat gotowania, tradycji czy produktów.

 

Wyzwań ciąg dalszy

Największym wyzwaniem dla naszego zespołu była migracja kompletnie rozproszonych danych ze starego serwisu. Długie, żmudne godziny przyniosły jednak oczekiwany efekt. Zachowaliśmy ogromną skarbnicę wiedzy dawnego Widelca, zyskując nowych użytkowników, którzy chętnie odwiedzają nowoczesny portal. Burzliwe dyskusje, wiele godzin konsultacji, wnikliwa analiza, opracowanie precyzyjnej strategii wraz ze ściśle określonymi celami, zaplanowanie działań od „A” do „Z” i pielęgnowanie każdego, najmniejszego szczegółu w procesie wdrażania nowego projektu. Dzięki ciężkiej pracy udało nam się stworzyć portal, który wygląda nowocześnie, jest zgodny z najnowszymi trendami, a przede wszystkim wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników: pozwala na łatwą nawigację, działa szybko, sprawnie, intuicyjnie, a przede wszystkim daje im takie możliwości, których potrzebują. Posty użytkowników przyjęły bardzo estetyczną formę. Nie trudno zauważyć świetnej jakości zdjęcia wyróżniające, oryginalną typografię, a także przejrzysty układ wpisów. Analizując potencjalnych odbiorców, postanowiliśmy zadbać o posiadaczy urządzeń mobilnych. Portal zaprojektowaliśmy zgodnie z zasadą Responsive Web Design, co oznacza, że strona jest responsywna – dopasowuje się do każdego urządzenia, na którym jest wyświetlana. Dzięki temu z serwisu można korzystać dosłownie wszędzie.

 

Połączenie sił

Aktywny udział w procesie rewitalizacyjnym Nawidelcu.pl brała Agencja ePR Mavika, spółka-córka naszej agencji interaktywnej. Od początku działania serwisu prowadzi pełną opiekę, redaguje treści i promuje odświeżony serwis online i „w terenie”. Dzięki takiemu połączeniu sił serwis z dnia na dzień zyskuje coraz to więcej odwiedzających, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z innymi użytkownikami.

„Cieszę się, że Widelec po tylu latach znów został uruchomiony. Pozyskaliśmy wielu cennych autorów, którzy będą się dzielić z użytkownikami swoją wiedzą i doświadczeniami. Chcemy, by w przyszłości Nawidelcu.pl stało się otwartą platformą blogową, serwisem opiniotwórczym, który pozwoli na wyrażanie swojego zdania na tematy związane z kulinariami” – stwierdza Marta Witek z Redakcji portalu Nawidelcu.pl

Mamy nadzieję, że będzie to tendencja wzrostowa, dzięki której Nawidelcu.pl odzyska dawny blask i znów stanie na szczycie internetowej mapy kulinarnej.