Zjedź niżej
Projekt i wdrożenia

Portal Yachtic.com

Dobrze przygotowana, nowoczesna wyszukiwarka jachtów.

Klient: Yachtic Sp. z o. o.

Rok uruchomienia: 2015

Typ realizacji: Projekt i pełne wdrożnienie

Yachtic.com to innowacyjny startup, nad którym pracowaliśmy bardzo długo, dopieszczając każdą podstronę, każdą grafikę i każdy, najmniejszy detal. Intensywne, roczne prace naszego zespołu zaowocowały prężnie działającą, intuicyjną wyszukiwarką czarteru jachtów, która imponuje nowoczesnym interfejsem graficznym i szybkością działania.

Jak to się zaczęło?

Czarterowanie jachtów na wodach międzynarodowych działa na bardzo topornych zasadach – sporo biurokracji, dziesiątki, a nawet setki telefonów od agentów, czas spędzony na analizowaniu i śledzeniu ofert… – „Dlaczego nie zrobić tego prościej?”.

Celem naszego Klienta było maksymalne uproszczenie całego procesu rezerwacji jachtu i przedstawienie go użytkownikowi w taki sposób, by czarter jednostki był równie prosty jak zakupy w sklepie internetowym czy zabukowanie pokoju w hotelu.

Jakie rozwiązania zastosowaliśmy?

Sercem całego serwisu jest nasz autorski system Abeon. Na drugim planie, w tle wdrożyliśmy zaawansowany system analityczny, który pozwala nam zbierać informacje na temat zachowania serwisu i samych użytkowników, ich potrzeb i pożądanych funkcjonalności, dzięki czemu optymalizujemy ścieżki zakupowe, stale podnosimy jakość obsługi i szybkość działania serwisu. Wszystko po to, by znalezienie odpowiedniego jachtu i zarezerwowanie go w konkretnym terminie było super-proste i trwało zaledwie kilka minut. Zrealizowaliśmy także działania optymalizacyjne na zapytaniach do bazy danych opartej o zewnętrzną aplikację, stworzyliśmy zaawansowany system catche’ujący blisko 3110 jachtów z całego świata, a całość zrealizowaliśmy zgodnie z metodologią UCD (User Centered Design).

Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa…

Ciągłe prace związane z użytecznością i wydajnością serwisu pozwalają nam stale dopieszczać startup naszego Klienta, rozwijając go i ulepszając. Dzięki wnikliwym analizom dokładnie wiemy czego szukają użytkownicy i zapewniamy im to, o czym świadczą coraz to nowe, dodawane funkcjonalności serwisu (np. porównywarka jachtów, opcja płatności poprzez Dotpay, których nie zaprojektowaliśmy na samym początku). Nasze prace nie kończą się wraz z uruchomieniem serwisu. Tak na prawdę dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa!