Zjedź niżej
Redesign, Abeon CMS, UX, Analiza

Zakład Doskonalenia Zawodowego

ZDZ w Katowicach zaufał naszym analizom oraz wytycznym UX, dzięki czemu wyznaczyli nowy trend w branży.

Klient: Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach

Rok uruchomienia: 2014

Typ realizacji: Redesign, Abeon CMS

Nie skłamiemy jeśli powiemy, że nowa strona ZDZ to najnowocześniejszy serwis internetowy, jaki spotkacie w sieci wśród wszystkich Zakładów działających w Polsce. Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach to najstarsza firma oświaty zawodowej na Śląsku z ponad 85-letnią historią. Działa na obszarze województwa śląskiego oraz niektórych powiatów i gmin województw: małopolskiego, łódzkiego i opolskiego.

Zmiany wizerunkowe

Klient zlecił nam rewitalizację swojego projektu, która była nierozerwalnie połączona ze zmianą brandingową ZDZ. Nowe logo i nowe barwy firmowe wymagały odświeżenia obecnego wizerunku. Nasze prace rozpoczęliśmy od przygotowania makiet i gruntownych analiz połączonych z konsultacją z klientem. Specjaliści z cyberstudio głęboko poznali firmę: jej misję, cele, strukturę i sposób działania. Można powiedzieć, że „przesiąkneliśmy” firmą ZDZ, co skutkowało bardzo owocną współpracą. Wyjście z inicjatywą, zaproponowanie odważnych zmian i nowych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych nie było dla nas żadnym problemem, a wypracowane zaufanie pozwoliło Klientom przyjąć nasz projekt bez zastrzeżeń.

„Podejście zespołu informatyków było bardzo profesjonalne. Cieszę się, że długofalowa współpraca z cyberstudio przyniosła oczekiwane efekty. Agencja zna naszą firmę, naszą branżę, rozumie potrzeby naszych klientów i potrafi je zaspokoić. Teraz nasza strona wygląda nowocześnie i bardzo profesjonalnie, pasuje do branży i zachęca do podjęcia oferowanych przez nas kursów” – mówi Aleksandra Dudek, Dyrektor Marketingu firmy ZDZ.

Ogromna migracja

Przejście na nowsze oprogramowanie wymagało także migracji i zintegrowania ogromnej ilości danych.

„Migracja danych ze starego do nowego systemu przypominała w tym przypadku przeprowadzkę ogromnej firmy ze starej siedziby do nowej, która musi być szybka i sprawna, a pracowników w biurze jest kilka tysięcy. Migracja danych ZDZ była dla nas dużym wyzwaniem” – ocenia Łukasz Prażmowski, Dyrektor Zarządzający w firmie cyberstudio.

Nowa odsłona przestarzałej strony ZDZ została ustandaryzowana dla wszystkich jednostek szkoleniowych w całym kraju. Zunifikowany projekt graficzny obsługuje całą sieć serwisów, a wszystko oparte jest o jeden zaawansowany system zarządzania CMS. Dzięki systemowi analizowania podnieśliśmy poziom użyteczności witryny, a także jakość obsługi użytkowników. Teraz dotarcie do pożądanej informacji skrócone jest aż o połowę! Wdrożona inteligentna wyszukiwarka i centralna baza wszystkich danych znacząco ułatwia nawigację po stronie. Witryna działa szybko i w prosty, intuicyjny sposób. W pełni responsywna strona ZDZ została także wzbogacona o system komunikacji bezpośredniej, czyli czat w prawym dolnym rogu.