Zjedź niżej

UX design – komfort korzystania ze strony internetowej

Autor:

Data:

Kategoria: Oferta

Wyobrażasz sobie prowadzenie firmy w 2018 r. bez strony internetowej? Byłoby to trudne, ponieważ strona jest jednocześnie wizytówką, miejscem sprzedaży i platformą do obsługi klientów. Jest również potrzebna ze względu na widoczność w sieci, która współcześnie odpowiada za powodzenie biznesu. Strona internetowa nie może być jednak przypadkowa. Aby spełniała swoje zadanie i przynosiła zysk, musi być dobrze zaprojektowana i komfortowa w użytkowaniu, i za to właśnie odpowiada UX design.

Projektowanie doświadczeń

Różne strony internetowe mają różne cele. Jedna może być stworzona w celu sprzedaży produktów, druga w celu poszerzania świadomości brandu wśród klientów, a trzecia jeszcze w celu pozyskiwania leadów. Każdy taki przypadek wymaga innej budowy i działania, w skrócie, innej architektury strony. User Experience design służy projektowaniu tej architektury z myślą o użytkowniku. Wymaga przygotowania scenariuszy potencjalnych zachowań użytkownika i dróg, które przebywa w trakcie obcowania ze stroną. Dzięki temu możliwie jest stworzenie strony w taki sposób, aby drogi te były dla niego jak najkrótsze, najprostsze i najatrakcyjniejsze.

Klucz do sukcesu

Chociaż wydaje się nieskomplikowane, warto zadać sobie pytanie “ile razy zdarzyło mi się trafić na stronę, która była nieczytelna i niefunkcjonalna?”. Prawie każdy z nas tego doświadczył – brak responsywności, nielogiczny układ podstron, psujące się elementy, nie działający system sprzedaży. Wszystko to sprawia, że pozyskany przez nas dzięki nakładom finansowym i pracy użytkownik opuszcza stronę tak szybko, jak na nią trafia. Nie możemy sobie na to pozwolić. Za sprawą dobrego UX designu możemy uniknąć takich sytuacji. Zaprojektowanie solidnego szkieletu i konstrukcji strony, ubranie jest w atrakcyjną graficzną formę i implementacja wydajnych systemów jak np. sklep online, możliwość rejestracji czy formularz kontaktowy, to klucz do zdobywania nowych klientów.

W Cyberstudio zajmujemy się tworzeniem stron internetowych i UX designem każdego dnia. W trakcie współpracy z dziesiątkami zadowolonych klientów zdobyliśmy potężne doświadczenie w tym zakresie. Wiemy jak zachowują się klienci różnych branż, i jakie są ich oczekiwania, potrzeby i problemy, kiedy wchodzą na stronę. Wszystko to pozwoliło nam nauczyć się, że każda strona i każdy klient wymaga w pełni indywidualnego podejścia. Dlatego opieramy naszą współpracę na ciągłym dialogu, którego celem jest obustronna satysfakcja i jak najlepsze efekty na każdym etapie. Postrzegamy UX design w nieszablonowy i innowacyjny sposób, a to pozwala nam kreować absolutnie unikatowe rozwiązania. Rozwiązania, które wniosą Twój biznes na nowy poziom.